Nové kapitoly:
The Princess - Prolog - limit: 3 komentáře
Dum spiro, spero! - 1. kapitola - limit: 5 komentářů
Temné časy - Prolog - limit: žádný
Fame isn't everything II. - 5. kapitola- limit: 4 komentáře

Povídka - 4. kapitola

16. března 2011 v 19:48 | Inna |  Povídka
Ha! Lidi, gratulujte mi! Skoro po roce jsem to dopsala! Muhehe, čekám komentýýý :D Tak si to užijte :))

Stála u Velké síně a pozorovala okolí. Kolem ní proudily davy studentů, kteří se zrovna vraceli z oběda. Hodně lidí si jí se zájmem prohlíželo a ona jim pohled oplácela. Bylo zvláštní stát v neznámém hradě, v jiné zemi, v kouzelnickém světě. Všimla si záplavy rudých vlasů a melodický smích. Předpokládala, že to byla Lily. Na první pohled poznala i Narcissu s Bellatrix i Regula. Všichni tři se drželi pohromadě a o něčem živě diskutovali. Ostatní nepoznávala a ani už nebyl čas. Vedle ní stál ředitel Bradavické školy čar a kouzel.

"Můžeme?" optal se, když vyšli před bránu. Marien jen přikývla a polkla. Ucítila neznámé trhnutí a ten den už po několikáté jí zahalila tma.
Ocitli se před Děravým kotlem. Brumbál dívku pustil a svižným krokem se vydal ke zdi, která dělila mudlovský svět od kouzelnického. Bez otálení se hůlkou dotkl správných cihel. Před nimi se rozprostírala obrovská ulice plná obchodů počínaje papírnictvím, Madam Malkinovou, až po Famfrpálové potřeby, košťata a přísady do lektvarů. Bylo to úžasné se dívat do těch výloh a vidět různé kouzelnické věci, dívat se na čaroděje a čarodějky v hábitech, jak nakupují, dívat se na to novýma očima. Očima čarodějky. Nevnímala čas, takže není divu, že málem narazila do Brumbála, který zastavil, jelikož byli před Gringottovou bankou.
"Víte slečno," obrátil se na ní ředitel, "když jste se sem dostala, do tohoto světa, vytvořil se Vám u Gringottů trezor. A máte tam pěknou částku peněz," mrkl na jí a vydal se k hlavnímu skřetovi. Za nedlouho už jeli vodíkem ke trezoru číslo 13. Jejímu trezoru.
Podívala se do něj a úžasem oněměla. Byl naplněn penězi. Horou peněz. Zlaté galeony naskládané do mnoha menších pyramid dosahujících několik metrů, kolem nich stříbrné srpce smíchané s bronzovými scvrčky. Bylo to okouzlující a překrásné. Hromada třpytivých penízků... Marien se doklopýtala a nabrala si několik hrstek galeonů. Podle toho, co četla, znamenal jeden galeon přibližně osm euro. Proto plánovala někdy zajít do Londýna, aby si koupila nějaké oblečení.
Vrátila se k řediteli a s jeho pomocí si nakoupila všechno potřebné do školy. Knížky, přísady, pergameny, brky a vše podobné už měla naskládané v tašce, již měla zmenšenou v kapse. Než došli zpátky k Děravému kotli, měla s sebou i malou černou sovičku, kterou pojmenovala Paradise.
"Čau Mar!" zavolal na ní Sirius od brány. Elegantně se opíral o zdi hradu a pohrával si se stéblem trávy. Brumbál už byl pryč.
"Ahoj Siriusi," usmála se na něj dívka, "co ty tady?"
"No já... McGongallová zjistila, že tě s klukama už známe a vzkazuje, že dneska budeš zařazena do koleje.."
"McGonagallová? Proč mi to asi neřekl Brumbál?"zamumlala a zvedla oči k Siriovi, "a kdy?"
Hodiny odbily šestou. "Teď."
Oba vešly do hradu a Mar šla přímo k profesorskému stolu, kde na ní čekal celý profesorský sbor a před nimi stolička s kloboukem. Kam jí asi tak zařadí?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zefa | Web | 29. března 2011 v 21:00 | Reagovat

NEBELVÍR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! xD Musí to být Nebelvír!!! Prostě musí!!! =) Je to krásný ♥ Moc se těším na další dílek ♥ tak honem pokračuj ;)

2 Nika | 26. října 2011 v 17:10 | Reagovat

Je to pekná poviedka, ale Bellatrix s Narcissou tam nemohli byť ak je to siedmy ročník, lebo sú staršie, ale Regulus by tam samozrejme mohol byť :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama